Seakatk

Prindi

Sigade Aafrika katk on väga nakkav ning ägedalt kulgev kodusigade ja metssigade viirushaigus, mida iseloomustab palavik, verejooksud, põletikulised muutused elundites ja suur suremus (kuni 100% loomadest).

Sigade Aafrika katku ei haigestu teised loomaliigid ega inimesed, kuid nad võivad viirust edasi kanda.

Kogu teave sigade Aafrika katkust, korduma kippuvatest küsimustest ja bioohutuse tagamiseks vajalikest tegevustest on leitav aadressil www.seakatk.ee.

Sigade aafrika katku leidude kronoloogiat metssigadel vaata Veterinaar- ja Toiduameti kodulehelt. 


Keskkonnaameti peadirektori 31.08.2016 käskkiri nr 1-1/16/321 "Metssigade küttimise korraldamine sigade Aafrika katku tõkestamiseks metssigade asurkonnas Eesti Vabariigi territooriumil" on kättesaadav siit.

2016/2017 jahiaasta metssigade küttimismaht ning -struktuur Hiiu, Põlva, Rapla, Saare, Valga, Viljandi ja Võru maakondade jahipiirkondade kaupa on kättesaadav siit.

Metssigade peibutamiseks lisasöödaga on vajalik täita lisasöötmiskohtade registreerimisvorm, mis on leitav siit.

Metssigade värsked küttimisandmed avaldatakse igakuiselt Keskkonnaameti kodulehel.


Keskkonnaameti peadirektori 1.10.2015 käskkiri nr 1-4.1/15/410 "Sigade aafrika katku tõkestamiseks metssigade asurkonnas Eesti Vabariigi territooriumil metssigade küttimismahu ning -struktuuri kehtestamine Harju, Järva, Põlva, Pärnu, Rapla, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakondade jahipiirkondades" on kättesaadav siit.

2015/2016 jahiaasta metssigade küttimismaht ning -struktuur Harju, Järva, Põlva, Pärnu, Rapla, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakondade jahipiirkondade kaupa on kättesaadav siit.

Metssigade värsked küttimisandmed avaldatakse igakuiselt Keskkonnaameti kodulehel.


Keskkonnaameti peadirektori 18.08.2015 käskkiri nr 1-4.1/15/365 "Metssigade küttimise korraldamine sigade aafrika katku tõkestamiseks metssigade asurkonnas Eesti Vabariigi territooriumil" on kättesaadav siit.

2015/2016 jahiaasta metssigade küttimismaht ning -struktuur maakondade kaupa on kättesaadav siin.


Põllumajandusministri 23.11.2004.a määrust nr 179 "Sigade klassikalise katku ja sigade Aafrika katku tõrje eeskiri" loe siit.