Alam-Pedja looduskeskus

Prindi

Asukoht: Looduskeskus asub  Alam-Pedja looduskaitsealal Kaitseliidule kuuluvas Kirna õppekesuses Jürikülas. (Jõgeva maakond Puurmani vald, Jüriküla). Kaugus Tartust 43 km ja Põltsamaalt 32 km. Tallinn-Tartu mnt Puurmanis suunab viit Kirna õppekeskusesse.

Pakutavad võimalused: 

  • Keskuses on Alam-Pedja looduskaitseala tutvustav ekspositioon, õppenurk,
  • auditoorium 80 inimesele, toitlustus ja majutus ettetellimisel 80 inimesele.
  • Looduskeskuse vahetus läheduses asub Kirna matkarada. 

  2010. aastal valmisAlam-Pedja looduskeskuse ekspositsioon. Tehti mängulised õpielemendid, põrandamäng, audiovisuaalne õppeprogramm ning fotosein. Projekti toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus. Kujundas ja teostas Ain Tavita Agentuur. Lisaks sai õppeklass Remek Meele tehtud õppevideod seitsmest Alam-Pedja enamlevinud linnu- ja loomaliigist ( händkakk, teder, rohukonn, kobras, laanerähn, rohunepp ja kõrkja-roolind).

Pakutavad programmid: I, II ja III kooliastmele mõeldud programm Aastaring Alam-Pedjal (uudista ja uuri, jäljed lumel, hiliskevad luhal, kevad Laeva soos, sügis Laeva soos), III kooliastmele mõeldud programm "Kirna maastikumäng" ja "Selli-Sillaotsa maastikumäng". Kaitseala tutvustav õppeprogramm "Reis ümber Alam-Pedja" on mõeldud I, II, ja III kooliastmele ning gümnaasiumi astmele. Looduskaitsest annab ülevaate õppeprogramm "Looduskaitse Eestis".

Looduskeskuse õppeprogrammid on leitavad portaalist keskkonnaharidus.ee

Ekspositsiooni külastus ja õppeprogrammide läbiviimine eelneval kokkuleppel.

Kontaktandmed: Piret Valge, tel 5273340, piret.valge@keskkonnaamet.ee