Language switcher

You are here

Pääsukesed

Eestis elab kolme liiki pääsukesi: suitsu-, räästa- ja kaldapääsuke.

Räästa- ja suitsupääsukese pojad võivad koos pesaga liigse niiskuse või liigse kuivuse tõttu alla kukkuda. Vahel jäävad pesad ka ette kiireloomulistele remondi- ja ehitustöödele ning ei ole võimalik oodata poegade lennuvõimestumiseni. Kiireim moodus abi anda: ehitada ruttu pesakast ning paigutada see endisele pesa asukohale võimalikult lähedale. Lihtsa pesaaluse saab konstrueerida ka madalamast umbes pesa läbimõõduga lillepotist, kuhu saab tõsta säilinud pesaosad ja pojad.

Kui tegu on suurte tõenäoselt lennuvõimeliste poegadega (udusulgi pole enam näha ja hoosuled on täiskasvanud), võiks proovida neid mõned korrad kergelt ülespoole visata. Prooviharjutust võiks teha heinamaal või muruplatsil. Kui lendamisest asja ei saa, proovida mõne tunni pärast uuesti.


Eesti rahvuslinnu suitsupääsukese asurkonna seisund peegeldab meie traditsioonilises talumaastikus toimuvaid muutusi. Foto: Mati Martinson


About Estonia

Get closer acquainted with Estonia, coming here for a visit, studies, business or investments!

Estonian Official Gateway

Get closer acquainted with Estonia and see what are the most important facts and main areas of activity here.

Digital Society

Estonia has
transformed itself into
one of Europe’s business success stories of the last decade, mainly thanks to the sophisticated e-solutions available here.

Follow our updates in social media