Sa oled siin

Keretü looduskaitseala kaitse-eeskirja eelnõu avalikustamine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 25. novembri 2015. a käskkirjaga nr 1062 on algatatud määruse „Keretü looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri“ eelnõu menetlus Keretü looduskaitseala moodustamiseks ja keskkonnaministri määruse „Püsielupaikade kaitse alla võtmise ja kaitse-eeskirja kehtestamisega seotud keskkonnaministri määruste muutmine“ eelnõu menetlus Keretü looduskaitsealale jäävate püsielupaikade kehtetuks tunnistamiseks. Määruste kinnitamise menetlust viib läbi Keskkonnaamet.

Kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja, ekspertiisi ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti Võru (Karja 17a, Võru) kontoris ja Rõuge vallavalitsuses 27. juunist – 23. juulini 2017. a. Materjalidega saab tutvuda ka Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema avalikustatud kaitse-eeskirja menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited määruste eelnõude kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti Lõuna regiooni aadressil Karja 17a, Võru 65608 või e-posti aadressil louna@keskkonnaamet.ee hiljemalt 23.07.2017.

Kaitseala kaitse-eeskirja eelnõu avalik arutelu toimub 23. augustil 2017 kell 15.00 Nursi koolimajas.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole kaitse-eeskirja eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Peale avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt veebruaris 2018. aastal ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti mais 2018. aastal.

Materjalid tutvumiseks:

Kaitse-eeskirja eelnõu (28.36 KB, DOCX)

Seletuskiri (57.99 KB, DOCX)

Keretü LKA kaart (241.47 KB, JPG)

PEP määrus (16.28 KB, DOCX)

PEP seletuskiri (20.44 KB, DOCX)

Ekspertiis Keretü LKA (597.09 KB, PDF)

Keretü soo eksperthinnang SEI (1.61 MB, PDF)

 

Lisainfo: Kerttu Elm, kerttu.elm@keskkonnaamet.ee

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.