Sa oled siin

Tallinna linnas kümne pargi kaitse alt väljaarvamine

Keskkonnaametis on valminud määruse eelnõu väljatöötamise kavatsus, milles selgitatakse Tallinna kümne pargi (enamus neist on koduaiad) kaitse alt väljaarvamise põhjuseid ning vajadust.

Keskkonnaamet teatab, et kavandamisel on Tallinna Linnavalitsuse 28.05.1993 määruse nr 105 „Linnapuude, parkide ja aedade looduskaitse alla võtmine” II lisa „Looduskaitse all olevate parkide, haljakute ja aedade nimekiri” ja III lisa „Looduskaitse all olevate koduaedade nimekiri” muutmine.

Kaitse alt planeeritakse välja arvata järgmised Tallinna kaitsealused pargid: Hans-Lepa puukool-aed Haabersti linnaosas; Linnu tee 83 aed, Linnu tee 87 aed ja Mõtuse tn 8 aed Kristiine linnaosas; Kurni tn 5 aed ning Palli tn 4 ja 6 aed Nõmme linnaosas; Hõbekuuse tee 31/Tuule tn 3b aed, Kesktee 35 aed, Väina tee 4 aed ja Windecki park Pirita linnaosas.

Väljatöötamise kavatsusega on võimalik tutvuda 7.07.2017–26.07.2017 Keskkonnaameti Harju kontoris (Viljandi mnt 16, Tallinn) ja Keskkonnaameti veebilehel https://www.keskkonnaamet.ee.

Keskkonnaamet on huvitatud heast koostööst maaomanike ja huvigruppidega, kutsume aktiivselt osalema määruse muutmise väljatöötamises,  Teie panus on meile oluline.

Põhjendatud parandusettepanekud ja vastuväited määruse muutmise  väljatöötamise kavatsuse kohta palume esitada hiljemalt 26.07.2017 Keskkonnaameti Harju kontori aadressil Viljandi mnt 16, Tallinn 11214 või pohja@keskkonnaamet.ee.

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus 2017. aasta sügisel keskkonnaministrile määruse eelnõu „Tallinna parkide kaitse alt väljaarvamine” menetluse algatamiseks.

Tutvu dokumendiga SIIN (41.45 KB, PDF)

Lisainfo: Imbi Mets, 329 5543, imbi.mets@keskkonnaamet.ee

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.