Sa oled siin

Järva maakonna kaitsealuste parkide piiride muutmine

Keskkonnaamet teatab, et kavandamisel on Vabariigi Valitsuse 5. oktoobri 2006. a määruse nr 213 „Järva maakonna kaitsealuste parkide ja puistute piirid” (edaspidi määrus nr 213) muutmine. Valminud on määruse eelnõu väljatöötamise kavatsus, kus selgitatakse pargi piiride muutmise vajadust. Kavas on korrigeerida varasemate õigusaktidega kaitse alla võetud Ervita, Karinu, Seidla ja Väinjärve mõisa pargi piire. Seoses Käru valla ühinemisega Järva maakonnas asuva Türi vallaga lisatakse Käru mõisa park määruse nr 213 koosseisu, kehtivat pargi piiri ei muudeta.

Väljatöötamise kavatsusega saab tutvuda 07.12.2017–29.12.2017 Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee, Keskkonnaameti Türi kontoris, Järva vallas Albu, Järva-Jaani ja Koeru vallavalitsuses ning Türi vallas Käru ja Türi vallavalitsuses.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema pargi piiride muutmise väljatöötamises. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited pargi piiride muutmise väljatöötamise kavatsuse kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (pohja@keskkonnaamet.ee või Wiedemanni 13, 72213 Türi) hiljemalt 29.12.2017.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole väljatöötamise kavatsuse kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus 2018. aasta talvel keskkonnaministrile määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avalikustamise perioodil.

Lisainfo: Kristi Pai, 384 8681, kristi.pai@keskkonnaamet.ee

Materjalid:

Määruse eelnõu väljatöötamise kavatsus (2.8 MB, DOCX)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.