Sa oled siin

Haavakannu looduskaitseala kaitse-eeskirja eelnõu avalik väljapanek

Puisniit moodustataval Haavakannu looduskaitsealal. Foto: Mati KoseKeskkonnaministri 9.09.2016 käskkirjaga nr 1-2/16/865 on algatatud Haavakannu looduskaitseala moodustamise ja kaitse-eeskirja koostamise menetlus, millega on kavas moodustada olemasoleva Haavakannu hoiuala, Raeküla ja Linkaevu püsielupaikade ning laanemetsade kaitseks moodustatava Raeküla looduskaitseala baasil Haavakannu looduskaitseala. Kaitse-eeskirja koostamise menetlust viib läbi Keskkonnaamet.

Kuna võrreldes 2016. a avalikustatuga on määruse eelnõud muudetud, korraldab Keskkonnaamet eelnõu uue avaliku väljapaneku. Kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti Rakvere kontoris (Kunderi 18) ning Vinni ja Väike-Maarja vallavalitsuses ajavahemikus 9.02.2018–28.02.2018.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema kaitse-eeskirja menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Parandusettepanekud ja vastuväited Haavakannu looduskaitseala kaitse-eeskirja eelnõu kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (pohja@keskkonnaamet.ee või Kunderi 18, Rakvere) hiljemalt 28.02.2018. Lähtudes looduskaitseseaduse § 9 lg 4 punktist 3 ei korraldata asja arutamiseks avalikku koosolekut, kui selleks ei tehta vastavat ettepanekut.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole kaitse-eeskirja eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikku arutelu esitatakse eelnõu orienteeruvalt 2018. a suvel ministeeriumite vahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2018. a lõpus.

Lisainfo: Liggi Namm, 325 8404, liggi.namm@keskkonnaamet.ee

Pildil puisniit moodustataval Haavakannu looduskaitsealal. Foto: Mati Kose.

Materjalid:

Kaitse-eeskirja eelnõu (160.51 KB, PDF)

Seletuskiri (277.85 KB, PDF)

Kaart (846.59 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.