Sa oled siin

Ainja maastikukaitseala kaitsekorra uuendamine

Keskkonnaamet teatab, et kavandamisel on Vabariigi Valitsuse 26. oktoobri 1999. a määruse nr 322 „Ainja maastikukaitseala kaitse-eeskirja ja välispiiri kirjelduse kinnitamine” muutmine. Valminud on määruse eelnõu väljatöötamise kavatsus, kus selgitatakse Ainja maastikukaitseala kaitsekorra muutmise vajadust. Ainja maastikukaitseala on uuendamata kaitsekorraga kaitseala. Kavandatava eelnõuga uuendatakse kaitseala kaitsekorda, täpsustatakse kaitse eesmärke, tsoneeritakse väärtuslikud metsakooslused sihtkaitsevööndi ja korrigeeritakse piirijoone kulgemist vastavalt looduslikele piirimärkidele.

Väljatöötamise kavatsusega saab tutvuda ajavahemikus 24.04.2018 kuni 20.05.2018 Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee, Keskkonnaameti Viljandi kontoris ja Mulgi vallavalitsuses Karksi-Nuias.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema Ainja maastikukaitseala kaitsekorra muutmise väljatöötamises. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited Ainja maastikukaitseala kaitsekorra muutmise väljatöötamise kavatsuse kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Paala tee 5, Viljandi) hiljemalt 21.05.2018.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole väljatöötamise kavatsuse kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus 2018. aasta suvel keskkonnaministrile määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avalikustamise perioodil.

Lisainfo: Meelis Suurkask, 516 4997 meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee

Väljatöötamise kavatsusega on võimalik tutvuda SIIN (597.43 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.