Sa oled siin

Looduse üksikobjektide kaitse alla võtmine Lääne maakonnas

Keskkonnaamet teatab, et Lääne maakonnas on kavas kaitse alla võtta 17 uut looduse üksikobjekti, et tagada esinduslike põlispuude ja rahnude säilimine: Must pappel, Tamme tamm, Allikmaa purunenud rändrahn, Kingati rändrahn, Dirhami rahn, Dirhami kivikülv, Paslepa kivikülv, Metskonna kivi, Laevarahn/Oamusa stain, Saare rahn, Kivinõmme kivikülv, Klaanemaa nõmme Suurrahn, Metsküla idapoolne Suurkivi, Metsküla läänepoolne Suurkivi ehk Aadu Kumari nimeline kivi, Sendri kaksikud, Liivanina kivid ja Toomanina Suurkivi.

Keskkonnaametis on ette valmistatud Läänemaa üksikobjektide kaitse alla võtmise ja piiranguvööndi ulatuse määramise väljatöötamise kavatsus, millega saab tutvuda Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee, Keskkonnaameti Haapsalu ja Penijõe kontoris, Lääne-Nigula Vallavalitsuses Taeblas, Nõva Osavalla Valitsuses Nõval, Noarootsi Osavalla Valitsuses Pürkis ning Haapsalu Linnavalitsuses.

Ootame põhjendatud ettepanekuid väljatöötamise kavatsuse kohta hiljemalt 20.06.2018 aadressil Kiltsi tee 10 Haapsalu 90403 või info@keskkonnaamet.ee.

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus keskkonnaministrile kaitse alla võtmise menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avaliku väljapaneku perioodil, mis eeldatavasti toimub järgmise aasta alguses.

Lisainfo: Elle Puurmann, 472 9430, elle.puurmann@keskkonnaamet.ee.

Materjalid:

Väljatöötamise kavatsus (1.26 MB, PDF)

Sendri kaksikud. Foto: Riina Kotter

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.