Sa oled siin

Kuumi karstiala ja Ojasooaru kurisu kaitse alla võtmine

Keskkonnaamet on välja töötamas Kuumi karstiala ja Ojasooaru kurisu kaitse alla võtmise ja piiranguvööndi ulatuse määramise eelnõud. Kaitse alla on kavas võtta Saare maakonnas Saaremaa vallas Aula-Vintri külas kaks looduse üksikobjekti, milleks on Kuumi karstiala ja Ojasooaru kurisu. Kuumi karstiala ja Ojasooaru kurisu  näol on tegemist on esinduslike karstivormidega ning nende käsitlemine kaitsealuste looduse üksikobjektidena tagab neile seadusest tuleneva kaitse ning tähtsustab nende väärtust. Kurisude kaitse tagab piiranguvööndi kaitsekord.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema üksikobjektide kaitse alla võtmise protsessis. Kuumi karstiala ja Ojasooaru kurisu kaitse alla võtmise ja piiranguvööndi ulatuse määramise väljatöötamise kavatsusega on võimalik tutvuda Keskkonnaameti Kuressaare kontoris kuni 22.06.2018. Materjalidega saab tutvuda ka Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee siinse teate allosas.

Põhjendatud parandusettepanekuid ja vastuväiteid Kuumi karstiala ja Ojasooaru kurisu kaitse alla võtmise ja piiranguvööndi ulatuse määramise väljatöötamise kavatsuse kohta saab esitada kirjalikult info@keskkonnaamet.ee või aadressil Tallinna 22, Kuressaare 93819 hiljemalt 22.06.2018. Avalik arutelu toimub 25. juunil 2018 Keskkonnaameti Kuressaare kontoris kell 14.00.

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus keskkonnaministrile üksikobjektide kaitse alla võtmise määruse menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada ka menetluse algatamisele järgneval avalikustamise perioodil.

Kuumi karstiala ja Ojasooaru kurisu kaitse alla võtmise ja piiranguvööndi ulatuse määramise väljatöötamise kavatsusega saab tutvuda SIIN (PDF).

Kuristute ekspertiisiga saab tutvuda SIIN (PDF).

Lisainfo: Lilli Lakkur, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist,  lilli.lakkur@keskkonnaamet.ee, tel 5685 8391

 

 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.