Sa oled siin

Järva ja Võru maakonna kaitstavate looduse üksikobjektide piiranguvööndi ulatuse määramine

Keskkonnaamet jätkab Keskkonnaministri määruste „Järva maakonna kaitstavate looduse üksikobjektide piiranguvööndi ulatus“ ja „Võru maakonna kaitstavate looduse üksikobjektide piiranguvööndi ulatus” menetlust. Kuna esmakordsest avalikust väljapanekust on möödunud enam kui kaks aastat ja menetluse kord on muutunud, korraldatakse täiendav avalik väljapanek.

Järvamaal täpsustatakse 36 ja Võrumaal 56 kaitstava looduse üksikobjekti piiranguvööndi ulatus. Kaitsekorda ei muudeta. Asjakohane teade edastatakse kõigile menetlusosalistele kirjalikult.

Eelnõude avalik väljapanek toimub 16.07.2018 kuni 3.08.2018. Eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda Keskkonnaameti Türi kontoris (F. J. Wiedemanni 13), Võru kontoris (Karja 17A) ja Tartu kontoris (Aleksandri 14), Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee ning objektide asukohajärgsetes omavalitsustes.

Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline. Palume Teil esitada oma põhjendatud parandusettepanekud või vastuväited eelnõude kohta kirjalikult Keskkonnaameti Tartu kontori aadressil Aleksandri 14, 51004 Tartu või e-posti aadressil info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 3.08.2018.  

Keskkonnaamet teeb looduskaitseseaduse § 9 lõike 4 punkt 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta (koosolekuta). Kui ettepanekute ja vastuväidete esitamise tähtajaks ei ole esitatud vastuväidet menetluse läbiviija ettepanekule mitte korraldada Järva ja Võru maakonna kaitsealuste looduse üksikobjektide piiranguvööndi ulatuse muutmise määruse kohast avalikku arutelu, siis avalikku arutelu ei korraldata.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõud orienteeruvalt märtsis 2019. aastal ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrused jõustuvad eeldatavasti 2019. aasta teisel poolel.

Lisainfo: Maris Paju 5336 5805, maris.paju@keskkonnaamet.ee

Materjalid:

Järva maakonna kaitstavate looduse üksikobjektide piiranguvööndi ulatuse määramise eelnõu (227.08 KB, PDF)

Seletuskiri (635.09 KB, PDF)

Kaardid (Järva maakonna objektid) (11.7 MB, ZIP)

Võru maakonna kaitstavate looduse üksikobjektide piiranguvööndi ulatuse määramise eelnõu (389.9 KB, PDF)

Seletuskiri (829.02 KB, PDF)

Kaardid (Võru maakonna objektid) (25.62 MB, ZIP)

Ojaküla tamm Järvamaal. Foto: Riina Kotter

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.