Sa oled siin

Turvalepa looduskaitseala moodustamine

Keskkonnaamet teatab, et kavas on moodustada Lääne maakonnas juba praegu kaitse all oleva Ehmja-Turvalepa hoiuala idaosa põhjal, liites Ehmja ja Lähtru must-toonekure ning Turvalepa suur-konnakotka ja väike-konnakotka püsielupaigad, Turvalepa looduskaitseala. Praeguse Ehmja-Turvalepa hoiuala lääneosa on kavas kaitsta jätkuvalt hoiualana. Seoses looduskaitseala moodustamisega muudetakse hoiuala kaitse-eesmärke ja piire.

Keskkonnaametis on ette valmistatud Turvalepa looduskaitseala moodustamise väljatöötamise kavatsus, millega saab tutvuda Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee, Keskkonnaameti Haapsalu kontoris, Lääne-Nigula Vallavalitsuses Taeblas ning Haapsalu Linnavalitsuses.

Ootame põhjendatud ettepanekuid väljatöötamise kavatsuse kohta hiljemalt 24.08.2018 aadressil Kiltsi tee 10 Haapsalu 90403 või info@keskkonnaamet.ee, väljatöötamise kavatsust puudutav arutelu toimub 06.09.2018 kell 14.00 Lääne-Nigula valla Taebla vallamajas (Haapsalu mnt 6).

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus keskkonnaministrile kaitse alla võtmise menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avaliku väljapaneku perioodil, mis eeldatavasti toimub järgmise aasta esimeses pooles.

Lisainfo: Elle Puurmann, 472 9430, elle.puurmann@keskkonnaamet.ee

Materjalid:

Väljatöötamise kavatsus (1.84 MB, PDF)

Must-toonekurg. Foto: Renno Nellis

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.