Sa oled siin

Viljandi maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamine

Keskkonnaministri 28. augusti 2018. a käskkirjaga nr 653 on algatatud määruse „Viljandi maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamine” menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet. Määruses on käsitletud 21 Viljandimaa üksikobjekti, millest 20 on puud, mis on hävinud ja seetõttu on nende loodusväärtus kadunud, ning üks maaparanduse tõttu oma väärtuse kaotanud allikas.

Määruse eelnõu ja seletuskirjaga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal (ajavahemikus 17.09-01.10.2018) Keskkonnaameti Viljandi kontoris (Paala tee 4, Viljandi) ja Tartu kontoris (Aleksandri 14, Tartu), Viljandi Linnavalitsuses ning Viljandi, Põhja-Sakala ja Mulgi Vallavalitsuses. Materjalidega saab tutvuda ka käesoleva teate allosas.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited Viljandimaa looduse üksikobjektide kaitse alt välja arvamise määruse kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile info@keskkonnaamet.ee või Aleksandri 14, Tartu 51004 hiljemalt 01.10.2018.

Keskkonnaamet teeb looduskaitseseaduse § 9 lõike 4 punkt 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Kui ettepanekute ja vastuväidete esitamise tähtajaks ei ole esitatud vastuväidet menetluse läbiviija ettepanekule mitte korraldada kaitse alt väljaarvamisel avalikku arutelu, avalikku arutelu ei korraldata.

Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt mais 2019. aastal ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2019. aasta suvel.

Lisainfo: Marica-Maris Paju, 53365805, maris.paju@keskkonnaamet.ee

Materjalid:

Määruse eelnõu (206.26 KB, PDF)

Seletuskiri (237.91 KB, PDF)

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.