Sa oled siin

Viljandi maastikukaitseala kaitsekorra uuendamise väljatöötamise kavatsus

Keskkonnaamet teatab, et on välja töötamas Viljandi maastikukaitseala kaitsekorra uuendamise määruse eelnõud (s.t. kavandamisel on kaitse-eeskirja uuendamine). Viljandi maastikukaitseala on olnud kaitse all alates aastast 1964, kui võeti kaitse alla Viljandi ürgorg maastiku üksikelemendina. 1990. aastal reorganiseeriti kaitseala kohaliku tähtsusega Viljandi ürgoru maastikukaitsealaks. 1992. aastal moodustati olemasoleva kaitseala baasil Viljandi maastikukaitseala. Kehtiv Viljandi maastikukaitseala välispiir ja kaitse-eeskiri on kinnitatud Vabariigi Valitsuse 17. juuni 1997. a. määrusega nr 121.

Vabariigi Valitsuse korraldusega 05. august 2004 nr 615 arvati Viljandi maastikukaitsealal asuv Viljandi järv Natura loodusalaks (Viljandi loodusala), et kaitsta elupaigatüüpi rohketoitelised järved (3150) ning liikide harilik vingerjas (Misgurnus fossilis) ja saarmas (Lutra lutra) isendite elupaiku. Praegusel hetkel ei kajastu kaitseala kaitsekorras see, et kaitsealal asuvad loodusdirektiivi elupaigad.

Viljandi maastikukaitseala on uuendamata kaitsekorraga kaitseala. Kavandatava eelnõuga uuendatakse kaitseala kaitsekorda, täpsustatakse kaitse eesmärke ja korrigeeritakse piirijoone kulgemist vastavalt looduslikele piirimärkidele.

Viljandi maastikukaitseala uuendatud kaitsekorra väljatöötamise kavatsus on avalikul väljapanekul ajavahemikus 17.10.–17.11.2018. Kaitsekorra väljatöötamise kavatsust tutvustav avalik koosolek toimub 8. novembril 2018. a kell 15 Viljandi linnavalitsuse saalis (Johan Laidoneri plats 5, Viljandi). Kaitsekorra uuendamise väljatöötamise kavatsus saab tutvuda siin (1.79 MB, PDF).

Ootame Teie ettepanekuid ning vastuväiteid Viljandi maastikukaitseala kaitsekorra uuendamise kohta kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole (info@keskkonnaamet.ee või Paala tee 5, Viljandi) hiljemalt 17.11.2018. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Peale17.11.2018. jätkame vastavalt saabunud ettepanekutele määruse menetlusega.

Lisainfo: Meelis Suurkask, 516 4997, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.