Sa oled siin

Kurgja-Linnutaja maastikukaitseala moodustamine

Keskkonnaamet teatab, et kavandamisel on Kurgja-Linnutaja maastikukaitseala moodustamine ja valminud on kaitse-eeskirja väljatöötamise kavatsus. 

Kurgja-Linnutaja maastikukaitseala kavandatakse moodustada juba praegu kaitse all oleva Kurgja-Linnutaja talu maa-ala baasil, sarnastes piirides. Kaitseala kaitse-eesmärgiks on:

  • pärandkultuurmaastik  - kultuurilise väärtusega maastiku kaitse, kuhu kuuluvad C.R. Jakobsonile kuulunud talumaad, park ja Jakobsonide perekonna matmispaik;
  • Maastikuilme ning metsakoosluse liigilise, struktuurilise ja vanuselise mitmekesisuse säilitamine (maastik koos sellele iseloomulike koosluste, kasvu- ja elupaikade ning maastiku vaatelisuse säilimisega);
  • käsitiivalised (Chiroptera)  ja nende elupaigad;
  • elupaigatüüp jõed ja ojad (3260);
  • loodusdirektiivi II lisas nimetatud liikide - hingu (Cobitis taenia), võldase (Cottus gobio), jõesilmu (Lampetra fluviatilis), lõhe (Salmo salar) ja paksukojalise jõekarbi (Unio crassus) elupaikade kaitse.

Väljatöötamise kavatsusega saab tutvuda kuni 13.11.2018. a Keskkonnaameti Pärnu kontoris või siinse teate allosas toodud lingi kaudu.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited Kurgja-Linnutaja maastikukaitseala moodustamise ja kaitse-eeskirja väljatöötamise kavatsuse kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti Lääne regioonile (Roheline 64, Pärnu 80010 või info@keskkonnaamet.ee) hiljemalt 13.novembriks 2018.

Väljatöötamise kavatsuse avalik arutelu toimub 15. novembril 2018 C. R. Jakobsoni Talumuuseumi ruumides (Kurgja küla, Põhja-Pärnumaa vald, Pärnumaa) kell 13.00.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole väljatöötamise kavatsuse kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus 2019. aastal keskkonnaministrile määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avalikustamise perioodil.

Lisainfo: Liis Jääger 674 4810, liis.jaager@keskkonnaamet.ee

Väljatöötamise kavatsusega saab tutvuda SIIN (855.5 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.