Sa oled siin

Võhandu jõe ürgoru maastikukaitseala kaitse-eeskirja uuendamine EKSPERTHINNANG

Teatame, et Võhandu jõe ürgoru maastikukaitseala kaitse-eeskirja uuendamise protsessi raames on valminud AB Artes Terrae OÜ maastikuarhitektide poolt koostatud töö „Eksperthinnang Võhandu jõe ürgoru maastikuliste väärtuste välja selgitamiseks ning välispiiri ettepanek ala väärtusi arvestades“. Eksperdid Heiki Kalberg ja Sulev Nurme tutvustavad ekspertiisi Leevi rahvamajas 10. detsembril algusega kell 15.00.

Ekspertiis on tellitud seoses vajadusega uuendada Võhandu jõe ürgoru maastikukaitseala kaitsekorda. Et kaitseala piir kulgeb Võhandu jõest kummalegi poole 300 m ja on looduses raskesti jälgitav, siis oli ekspertiisi eesmärgiks nimetada ja kirjeldada Võhandu jõe ürgoru lähiümbruse maastikulisi väärtusi ning teha ettepanek kaitseala uue piiri moodustamiseks neid väärtusi arvestades. Hetkel kehtib kaitsealal kaitse-eeskiri aastast 1964, mis on lähtuvalt looduskaitseseadusest vaja uuendada eesmärgiga viia kaitsekord kooskõlla praegu kehtiva seadusandlusega ning tagada alal esinevate väärtuste kaitse.

Lisainfo saamiseks palume pöörduda kaitse planeerimise spetsialisti Kadri Kasuk’i poole tel. 799 0908, e-post: kadri.kasuk@keskkonnaamet.ee

Ekspertiisiga on võimalik SIIN (2.17 MB, PDF)

Ekspertiisis ettenähtud kaitseala piiriga saate tutvuda SIIN (6.84 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.