Sa oled siin

Mukri maastikukaitseala kaitsekorra muutmine

Keskkonnaamet teatab, et planeeritakse muuta Rapla maakonnas Kehtna vallas ja Pärnu maakonnas Põhja-Pärnumaa vallas asuva Mukri maastikukaitseala kaitsekorda. Keskkonnaamet on koostanud kaitsekorra muutmise väljatöötamise kavatsuse, kus selgitatakse välispiiri ja kaitsekorra muudatusi.

Väljatöötamise kavatsuse leiate teate allosast, samuti on sellega võimalik tutvuda Keskkonnaameti Rapla (Tallinna mnt 14) ja Harju kontoris (Viljandi mnt 16). Olulisem muudatus puudutab sihtkaitsevööndi suurenemist riigimaal. Samuti luuakse paremad eeldused vana metsaga seotud liikidele, vähendades raielankide pindala ja tõstes puistu raieküpsuse vanust.

Ettepanekud ja seisukohad Mukri looduskaitseala moodustamise väljatöötamise kavatsuse kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Viljandi mnt 16, 11216 Tallinn) hiljemalt 10.12.2018.

Väljatöötamise kavatsust puudutav arutelu toimub 17.12.2018 kell 15.00 Eidapere kultuurikeskuses (Tallinna mnt 23a, Eidapere).

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus keskkonnaministrile määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avaliku väljapaneku perioodil, mis toimub eeldatavasti 2019. aasta esimesel poolel.

Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Lisainfo: Sander Laherand, 5692 7990, sander.laherand@keskkonnaamet.ee.

Väljatöötamise kavatsus (4.39 MB, PDF)

Vana loodusmets Mukri maastikukaitsealal. Foto: Sander Laherand

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.