Sa oled siin

Hiiu maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamine

Keskkonnaministri 26. novembri 2018. a käskkirjaga nr 872 algatati määruse „Hiiu maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamine“ menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet. Menetluse käigus kavatsetakse kaitse alt välja arvata kaheksa hävinud ja seetõttu väärtuse kaotanud loodusobjekti. Need on: Heistesoo ehk Soosaare kased, Karmu püramiidkadakas, Kõpu saar ehk Oja küla saar, Leetselja kadakad, Nasva kadakad, Putkaste mänd, sanglepp Emmaste külas ja kadakas Ülendi külas.

Eelnõu avalik väljapanek toimub 6.12. - 20.12.2018. Eelnõu ja seletuskirjaga on võimalik tutvuda Keskkonnaameti Kärdla kontoris (Kõrgessaare mnt 18, Kärdla) ja Tartu kontoris (Aleksandri 14, Tartu) ning Hiiumaa Vallavalitsuses (Keskväljak 5 a, Kärdla). Materjalidega saab tutvuda ka Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee ja Hiiu valla kodulehel.

Ootame põhjendatud ettepanekuid või vastuväiteid eelnõu kohta kirjalikult Keskkonnaameti Tartu kontori aadressil Aleksandri 14, 51004 Tartu või e-posti aadressil info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 20.12.2018.

Keskkonnaamet teeb looduskaitseseaduse § 9 lõike 4 punkt 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta (koosolekuta). Kui ettepanekute ja vastuväidete esitamise tähtajaks ei ole esitatud vastuväidet menetluse läbiviija ettepanekule mitte korraldada Hiiu maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamiseks looduskaitseseaduse kohast avalikku arutelu, siis avalikku arutelu ei korraldata.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt mais 2019. aastal ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2019. aasta lõpus.

Lisainfo: Maris Paju 5336 5805, maris.paju@keskkonnaamet.ee

Määruse eelnõuga saate tutvuda SIIN (206.43 KB, PDF)

Seletuskirjaga saate tutvuda SIIN (286.36 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.