Sa oled siin

Järva maakonna kaitsealuste parkide piiride muutmine

Keskkonnaministri 8. juuni 2018. a käskkirjaga nr 469 on algatatud Järva maakonna kaitsealuste parkide piiride muutmise määruse menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet. Määrusega korrigeeritakse kaitsealuste Ervita, Karinu, Seidla ja Väinjärve mõisa pargi piire ning lisatakse varem Rapla maakonnas asunud Käru mõisa park Järva maakonna kaitsealuste parkide hulka.

Määruse eelnõu, seletuskirja ja kaartidega on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee, Keskkonnaameti Türi kontoris ning Järva ja Türi Vallavalitsuses ajavahemikus 28.01–15.02.2019.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema pargi piiride muutmise menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited määruse eelnõu kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Wiedemanni 13, 72213 Türi) hiljemalt 15.02.2019.

Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole määruse eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt 2019. aasta suvel ministeeriumite vahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2019. aasta teisel poolel.

Lisainfo: Kristi Pai, 384 8681, kristi.pai@keskkonnaamet.ee

Materjalid:

Kaitse-eeskiri (32.29 KB, DOCX)

Seletuskiri (41.34 KB, DOCX)

Ervita mõisa pargi kaart (223.43 KB, JPG)

Karinu mõisa pargi kaart (210.71 KB, JPG)

Käru mõisa pargi kaart (230.77 KB, JPG)

Seidla mõisa pargi kaart (197.95 KB, JPG)

Väinjärve mõisa pargi kaart (155.45 KB, JPG)

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.