Sa oled siin

Tõhela-Ermistu looduskaitseala moodustamise menetluse jätkamine ja avalik väljapanek

Keskkonnaamet teatab, et Keskkonnaministri 26.10.2017. a käskkirjaga nr 1-2/17/1082  algatatud  Vabariigi Valitsuse määruse „Tõhela-Ermistu looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri“ menetlus jätkub.

 

Moodustamisel on Tõhela-Ermistu looduskaitseala, mille territoorium hõlmab Vabariigi Valitsuse 18. mai 2007. a määrusega nr 154 „Hoiualade kaitse alla võtmine Pärnu maakonnas“ kaitsealuse Tõhela-Ermistu hoiuala ning keskkonnaministri määrustega kaitse alla võetud Tõhela-Ermistu kaljukotka, Ermistu merikotka, Seliste merikotka ja Seliste kassikaku püsielupaigad.

 

Tõhela-Ermistu looduskaitseala moodustamise avalik väljapanek toimus 22.01–26.02.2018. Avaliku väljapaneku ajal saadeti Keskkonnaametile vastuväiteid ja ettepanekuid moodustatava looduskaitseala kohta. Looduskaitseala moodustamise avalik arutelu toimus 22.03.2018, kus arutleti Keskkonnaametile esitatud ettepanekute üle.

 

Keskkonnaamet on täiendavalt kõiki kirjalikke ja koosolekul arutletud vastuväiteid ja ettepanekuid kaalunud. Ettepanekuid ja vastuväiteid, looduskaitselisi põhimõtteid ja ala loodusväärtusi arvesse võttes, on korrigeeritud Tõhela-Ermistu looduskaitseala kaitse-eeskirja eelnõud, seletuskirja ja kaarti.

 

Alljärgnevalt on toodud peamised muudatused võrreldes eelmise eelnõuga.

 

  • Tõhela-Ermistu sihtkaitsevööndis (Tõhela järve põhjapoolses osas ja Ermistu järvel) on lubatud mootoriga ujuvvahendiga sõitmine kiirusel kuni 10 km/h.
  • Nõtke näkirohu, mis on väga haruldane I kaitsekategooria liik, ning väikese penikeele, mis on III kaitsekategooria liik, kasvukohtade kaitseks on moodustatud Tõhela järve lõunaosas eraldi Tõhela järve sihtkaitsevöönd. Tõhela järve sihtkaitsevööndis on lubatud sõita ainult mootorita ujuvvahendiga. See tähendab seda, et vööndis ujuvvahendiga liikudes ei või kasutada  jõuallikana mootorit.
  • Järvede jääkattele ajutise tee rajamiseks tuleb igaks hooajaks  küsida Keskkonnaameti ühekordset kooskõlastust.
  • Korrigeeriti piiri ja vööndite tsoneeringut

 

Korrigeeritud määruse eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga saab tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti Pärnu kontoris (Roheline 64, Pärnu) ning Tõstamaa osavallakeskuses (Sadama tee 2, Tõstamaa) ajavahemikus 25.02.–11.03.2019. Materjalidega saab tutvuda ka siinse teate allosas.

 

Kutsume materjalidega tutvuma ja ootame põhjendatud ettepanekuid korrigeeritud materjalide kohta. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega.

 

Parandusettepanekud palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti Lääne regioonile (Roheline 64, Pärnu, 80010 Pärnu maakond või info@keskkonnaamet.ee) hiljemalt 11.03.2019. Korrigeeritud määruse eelnõu avalik arutelu, kus tutvustatakse muudatusi, esitatud ettepanekuid ja eelnõu viimast seisu, toimub 25.03.2019 Tõstamaa rahvamajas kell 15.00 (Varbla mnt 3, Tõstamaa).

 

Kui nimetatud tähtajaks ei ole eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et need puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele.

 

Lisainfo: Kätlin Kurg, 447 7379, katlin.kurg@keskkonnaamet.ee

 

Kaitse-eeskirja eelnõu (388.63 KB, PDF)

Kaitse-eeskirja seletuskiri (1.03 MB, PDF)

Kaitseala kaart 3-l lehel

Kaart_1 (247.07 KB, JPG)

Kaart_2 (243.67 KB, JPG)

Kaart_3 (282.83 KB, JPG)

Foto: Toomas Kalda

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.