Sa oled siin

Porkuni maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Kavandamisel on Vabariigi Valitsuse 2005. a määruse nr 295 „Porkuni maastikukaitseala kaitse-eeskiri” muutmine. Valminud on määruse eelnõu väljatöötamise kavatsus, kus selgitatakse, miks Porkuni maastikukaitseala kaitse-eeskirja on kavas muuta ning milliseid muudatusi plaanitakse kaitseala välispiiris ja  kaitsekorras. Väljatöötamise kavatsusega saab tutvuda siinse teate allosas.

Porkuni MKA pindala on 1151,5 ha. Kaitseala on kavas laiendada 86,9 ha võrra ja selle pindala hakkab olema 1238,9 ha. Laiendamine toimub riigimaal. Plaanis on moodustada sihtkaitsevöönd (518,3 ha), kus majandustegevus on keelatud. Sihtkaitsevöönd moodustatakse ainult riigimaale. Kaitseala laienemine ja sihtkaitsevööndi moodustamine on vajalik, et täita nii looduskaitse arengukava kui ka metsanduse arengukava aastani 2020 seatud eesmärke: parandada metsade range kaitse tüpoloogilist esindatust. Suuremad muudatused on kavas piiranguvööndisse jäävate metsade majandamise regulatsioonis. Sellest saab täpsemalt lugeda väljatöötamise kavatsuse peatükis 3.2.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema Porkuni maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise väljatöötamises. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Porkuni maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise väljatöötamise kavatsuse tutvustamine toimub kuni 18.03.2019. Palume Teil esitada oma põhjendatud parandusettepanekud ja vastuväited kavandatavate muudatuste kohta kirjalikult Keskkonnaameti Rakvere kontori aadressil Kunderi 18, Rakvere 44307 või info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 18.03.2019. Väljatöötamise kavatsuses kirjeldatud kavandatavate muudatuste avalik arutelu toimub 19.03.2019 kl 15.00 Tapa Vallavalitsuse Tamsalu teeninduspunktis (Tehnika 1A, Tamsalu).

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus 2019. aasta suvel keskkonnaministrile määruse „Porkuni maastikukaitseala kaitse-eeskiri” eelnõu menetluse algatamiseks. Pärast algatamist koostatakse määruse eelnõu, mille kohta on võimalik arvamust avaldada avalikustamise perioodil.

Lisainfo: Liggi Namm, 522 6894, liggi.namm@keskkonnaamet.ee

Väljatöötamise kavatsus (2.14 MB, PDF)

Porkuni järv. Foto: Liggi Namm

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.