Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Suurupi looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 3. märtsi 2017. a käskkirjaga nr 1-2/17/6 Suurupi looduskaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2017‒2026.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks.

Suurupi looduskaitseala asub Harju maakonnas Harku vallas Suurupi ja Vääna-Jõesuu külas. Kaitseala on tsoneeritud kaheks sihtkaitsevööndiks ja üheks piiranguvööndiks. Kaitseala pindala on 191,6 ha.

Suurupi looduskaitseala on mitmekesine rannikuäärne looduskompleks, kus rannikukooslustega ääristatud soostunud ja lodumetsad vahelduvad palu- ja laanemetsadega. Alal esinevad eriealised palumetsad, kuuse enamusega laanemetsad ning soostunud metsad sanglepa ja sookasega. Mererannal on valdavaks koosluseks saliinsed rannikuniidud koos üksikute rannikulõugastega. Poolsaare siseala on kuni 42 m kõrgune Harju lavamaa osa, paekalda ja mere vahel paikneb valdavalt metsane 1–2 km laiune rannikumadalik, mere ääres on ka lainete murrutada olevaid liivakivipaljandeid, milles on kulpaid ja koopaid. Selle rannikut ümbritsevad läänest Lohusalu laht ja idast Kakumäe laht. Reljeef on valdavalt lainjas tasandik. Vääna-Jõesuu ja Rannamõisa vaheline klint moodustab Suurupi klindineemiku Ninamaa panga. Klint on valdavalt kaheosaline, astanguid eraldava terrassi laius ulatub mitmesaja meetrini. Alumine astang koosneb Alam-Kambriumi Tiskre ja Lükati kihistu liiva-ja savikivimitest. Ülemisel astangul paljanduvad Kesk-Ordoviitsiumi Vao kihistu lubjakivid.

Peamised tegevused, mida kaitsekorralduskavaga planeeritakse, on inventuurid, kaitsealuse taimeliigi kasvupaiga ja elupaigatüüpide hooldustööd.

Loe täpsemalt kaitsekorralduskavast. (2.66 MB, PDF)

Lisainfo:
Elina Einaru
Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist
e-post: elina.einaru@keskkonnaamet.ee 
telefon: 674 4807

Suurupi pank. Foto: Riina Kotter

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.