Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Kärasi looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 20.03.2017 käskkirjaga nr 1-2/17/7 Kärasi looduskaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2017-2026.

Kärasi looduskaitseala asub Ida-Viru maakonnas Lohusuu vallas Kärasi, Piilsi, Separa ja Tammispää külas. Kaitseala pindala on 598,1 ha, millest riigimetsamaad on 471,9 ha ja eramaad 126,2 ha.

Looduskaitseala kaitse-eesmärgiks on metsaökosüsteemi ja elustiku mitmekesisuse kaitse kõrval I kaitsekategooria liigi lendorava, kalakotka, merikotka, väike-konnakotka ja II kaitsekategooria liigi metsise, ning Natura elupaigatüüpide vanade loodusmetsade (9010*) ja soostuvate ja soo-lehtmetsade (9080*) kaitse. Kaitseala jaguneb neljaks sihtkaitsevööndiks ja kaheks piiranguvööndiks. Kaitsealast kuulub osaliselt üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku Karusoo ja Adraku loodusalana.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise 10 aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks.

Kaitsekorralduskavas määratud tegevustest on olulisemad kaitseala ajakohane tähistamine looduses ning kujundusraied, mille eesmärgiks on majandustegevusest mõjutatud metsakoosluste kujundamine lendoravale sobilikuks elupaigaks. Kujundusraiete läbiviimiseks on lendorava elupaikadele tellitud looduskaitseliste tööde kava, millega on planeeritud eraldistepõhiselt raied lendoravale sobiliku puistu kujundamiseks.

Materjalid tutvumiseks:
Kaitsekorralduskava (9.23 MB, PDF)
Looduskaitseliste tööde kava Kodassaare tööpiirkonnas (636.09 KB, PDF)
Looduskaitseliste tööde kava Kotkametsa tööpiirkonnas (642.59 KB, PDF)

Lisainfo: Triin Amos, Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist, triin.amos@keskkonnaamet.ee, 733 4163 

Lendorava elupaik Kärasi looduskaitsealal. Foto: Iti Jürjendal

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.