Sa oled siin

Vabariigi Valitsus moodustas Apollo meremadaliku looduskaitseala

Vabariigi Valitsuse 31.01.2019 määrusega nr 6 moodustati Apollo meremadaliku looduskaitseala ja kinnitati kaitse-eeskiri. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 05.02.2019, 11 ning see jõustub 15.02.2019. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala eesmärk on kaitsta Apollo meremadalikku, sealset elustikku ja ohustatud mereelupaiku. Kaitsealal leiduvad elupaigatüübid veealused liivamadalad (1110) ja karid (1170) on ohustatutena lisatud loodusdirektiivi I lisasse. Alal kaitstakse ka lindude elupaiku sealhulgas rändlinnuliike ja nende rändepeatuspaiku. Rändliikide kaitseks on Euroopa Liidu liikmesriigid kohustatud rakendama kaitsemeetmeid, sealjuures eriti nende pesitsus-, sulgimis-, talvitumisaladel ning rändepeatuspaikades. Kaitsealal kaitstavad linnuliigid on väikekajakas (Larus minutus), aul (Clangula hyemalis), mustvaeras (Melanitta nigra) ja hahk (Somateria mollissima).

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga on kontaktisikuks kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist Andres Miller (telefon 5648 0567, e-post andres.miller@keskkonnaamet.ee).

Apollo looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate loodusväärtusi hoida!

Kaitse-eeskiri (78.69 KB, PDF)
Seletuskiri (300.2 KB, PDF)
Kaart (1.61 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.