Sa oled siin

Vabariigi Valitsus moodustas Laane- ja salumetsade kaitseks 58 uut looduskaitseala

Vabariigi Valitsus kiitis 26. veebruaril 2019. a heaks laane- ja salumetsade kaitseks 58 uue looduskaitseala moodustamise. Uutele kaitsealadele kehtestatakse ühine kaitse-eeskiri, mis jõustub 11. märtsil 2019. a. Määruse, seletuskirja ja kaartidega saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigteataja.ee) ja siinse teksti allosas.

Aladel soovitakse kaitsta, taastada ja säilitada laane-, salu- ja soovikumetsi ja kaitsealadele jäävaid kaitsealuseid taime- ja loomaliike. Kaitse alla võetakse 26 715 hektarit riigimetsa, millega hõlmatakse 6731 hektarit laanemetsi, 9850 hektarit salumetsi ja 4183 hektarit soovikumetsi.

Kui Teil tekib määrusega seoses täiendavaid küsimusi, soovite määrusega tutvuda paberkandjal või soovite konkreetsemaid käitumisjuhiseid, siis võtke, palun, ühendust Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialisti Maarja Annuk’iga (telefon 776 2424, e-post maarja.annuk@keskkonnaamet.ee).

Laane- ja salumetsade kaitseks moodustatud looduskaitsealad on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb taastada, hoida ja kaitsta. Täname, et aitate hoida kodumaa väärtusi!

Määrus (113.26 KB, PDF)

Seletuskiri (961.01 KB, PDF)

Kaitsealadega saab lähemalt tutvuda SIIN

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.