Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Laulasmaa maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 8. märtsi 2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/3 „Laulasmaa maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2019–2028“.

Lääne-Harju vallas asuv praegune Laulasmaa maastikukaitseala ja selle lähipiirkond oli suvitus- ja ravitsuskohtade seaduse alusel suvituskohana kaitse all 1929. aastast. Kaitseala pindala on 130,5 ha ning see koosneb kahest lahustükist, Meremõisa ja Lahepere.

Laulasmaa maastikukaitsealal asuvad mets, klint ja sellega vahetult piirnev meri moodustavad mitmekesise kompleksi, pakkudes sobivaid elupaiku erinevatele liigirühmadele. Kaitseala on elupaigaks Eesti ühele väikseimale maismaateole, vasakkeermene pisitigu, kes on ühtlasi III kaitsekategooria kaitsealune liik. Lisaks leidub kaitsealal kaitsealust liblikaliiki hahkkaruslast ning seal kasvab mitmeid kaitsealuseid käpalisi ja sõnajalgtaimi. Peale kaitsealuste liikide on kaitseala väärtusteks sealsed luitemetsad, liivarannad ja lubjakivipaljand. Neid väärtuseid hindavad ka kaitseala külastajad, kes kasutavad aktiivselt liivaranda, metsa ja Meremõisa telkimiskohti virgetualadena.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta olulisemad tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks.

Olulisemad tegevused, mida Laulasmaa maastikukaitseala kaitsekorralduskavaga plaanitakse, on kaitseala väärtusi ja kaitsekorda (lubatud ja keelatud tegevusi) tutvustavate infotahvlite paigaldamine, elupaigatüüpide kordusinventuuride läbiviimine, vaadete avamised ning ebaseaduslike ehitiste likvideerimine ja tegevuste ohjamine.

Lisainfo: Tanika Ojasild, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 5699 5307, tanika.ojasild@keskkonnaamet.ee.

Kaitsekorralduskava (5.96 MB, PDF)

Laulasmaa maastikukaitseala. Foto: Tanika Ojasild
 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.