Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Emumäe maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsuse 07.03.2019 määrusega nr 18 kinnitati Emumäe maastikukaitseala kaitse-eeskiri, mis jõustub 22.03.2019. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Emumäe maastikukaitseala asub Lääne-Viru maakonnas Väike-Maarja vallas Emumäe, Mäiste, Salla ja Tammiku külas. Ala võeti maastiku üksikobjektina kaitse alla juba 1959. aastal ning maastikukaitseala moodustati 1998. aastal. Uue kaitse-eeskirjaga muudetakse Emumäe maastikukaitseala välispiiri, misjärel kaitseala pindala väheneb u 29 ha võrra. Kaitseala uus pindala on 510,3 ha. Kaitsealast arvatakse välja piiril olevad õuealad ja lauged põllud.

Emumäe maastikukaitseala kaitse-eesmärk on kaitsta pinnavorme, sealhulgas Emumäge, maastikuilmet, elustiku mitmekesisust, metsa- ja poollooduslikke kooslusi ning kaitsealuseid liike. Kaitseala maastik, kus liustikutekkelised pinnavormid moodustavad majapidamiste, põldude, poollooduslike koosluste ja oosil kasvava metsaga terviku, iseloomustab hästi kogu Pandivere piirkonda. Metsaga kaetud pinnavormid vaheldumisi põllumajandusmaastikuga on Pandivere piirkonnale tüüpiline maastikuilme, mille kaunid vaated lisavad esteetilist väärtust. Emumägi on ürglooduse objekt. Ürglooduse objektid on Eestis olulised ja kaitset vajavad eluta looduse objektid.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Liggi Namm (telefon 522 6894, e-post liggi.namm@keskkonnaamet.ee).

Emumäe maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida!

Kaitse-eeskiri (80.08 KB, PDF)

Seletuskiri (360.21 KB, PDF)

Kaart (2.68 MB, PDF)

Vaade Emumäelt. Foto: Liggi Namm
 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.