Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Parmu looduskaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi Valitsus kinnitas 07.03.2019 määrusega nr 19 Parmu looduskaitseala kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 12.03.2019, 10 ning see jõustub 22.03.2019. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Parmu looduskaitseala eesmärk on kaitsta väärtuslikke metsa- ja sookooslusi, ohustatud ja kaitsealuseid liike. Kaitsealal kaitstakse elupaigatüüpe liigirikkad niidud lubjavaesel mullal (6270)3, rabad (7110*), vanad loodusmetsad (9010*), soostuvad ja soo-lehtmetsad (9080*) ning siirdesoo- ja rabametsad (91D0*) ning kaitsealuseid liike must-toonekurg (Ciconia nigra), väike-konnakotkas (Aquila pomarina), metsis (Tetrao urogallus), laanerähn (Picoides tridactylus), valgeselg-kirjurähn (Dendrocopos leucotos) ja mustlaik-apollo (Parnassius mnemosyne).

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Kerttu Elm (tel 680 7913, e-post kerttu.elm@keskkonnaamet.ee).

Parmu looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Määrus (88.45 KB, PDF)

Seletuskiri (435.88 KB, PDF)

Kaart (3.29 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.