Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Kirikumäe maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 15. märtsi 2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/4 „Kirikumäe maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2019–2028“.

Rõuge ja Võru vallas asuv Kirikumäe maastikukaitseala on kaitse all alates 1983. aastast. Kaitseala pindala on 361,7 ha.

Kirikumäe maastikukaitsealal asuvad järved, raba ning mets, mis moodustavad mitmekesise maastiku. Kirikumäe järves kasvavad kaitsealused taimed vesilobeelia, lamedalehine jõgitakjas ja järv-lahnarohi ning järve kasutavad toitumisalana kalakotkas ja järvekaur. Kirikumäe järv on kohalike seas populaarne supluskoht ning ümber järve kulgeb matkarada.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta olulisemad tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks.

Olulisemad tegevused, mida Kirikumäe maastikukaitseala kaitsekorralduskavaga plaanitakse, on huumustoiteliste järvede ja järvikute inventuur, Kirikumäe järve veetaseme uuring ja selle tulemuste elluviimine, Kirikumäe matkaraja taristu hooldamine ja uuendamine, kaitseala infovoldiku kordustrükk.

Lisainfo: Kerttu Elm, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 680 7913, kerttu.elm@keskkonnaamet.ee.

Kaitsekorralduskava (2.7 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.