Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Teesu looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 11.04.2017 käskkirjaga nr 1-2/17/9 Teesu looduskaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2017‒2026.

Teesu looduskaitseala asub Saaremaal Tagamõisa poolsaare kaguosa rannikul, jäädes Kihelkonna valda Kallaste ja Kehila küladesse. Kaitseala pindala on 153,1 ha. Kaitseala eesmärk on kaitsta seal esinevaid soo- ja metsakooslusi ning mitmeid kaitstavaid taimeliike, sh alpi võipätakat ja kaunist kuldkinga. Mere kulutav-kuhjelise tegevuse tulemusena on kaitsealal kujunenud iseloomulik kaarjas luitemaastik, millele viitavad ka näiteks poolkuuja vormiga sood luidetevahelistes nõgudes.

Kaitsekorralduskavaga hõlmatav ala kuulub üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku Teesu loodusalana.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks.

Teesu looduskaitseala kaitsekorralduskava peamisteks tegevusteks on mitmesugused seired ning inventuurid.

Tutvu kaitsekorralduskavaga SIIN (3.79 MB, PDF).

Lisainfo: Kadri Paomees, kaitse planeerimise spetsialist, kaitse planeerimise büroo, kadri.paomees@keskkonnaamet.ee, 452 7764.

Kaunis kuldking. Foto: Kadri Paomees

Kaitsekorralduskava koostamist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.