Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Kikepera looduskaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsus otsustas 17.04.2017 määrusega nr 73 „Kikepera looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri” (edaspidi kaitse-eeskiri) moodustada Kikepera looduskaitseala. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 21.04.2017, 3 ning see jõustub 1.05.2017. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kikepera looduskaitseala pindala on 10 732 hektarit, millest enamus oli juba varem kaitse all hoiuala ja püsielupaikadena. Kaitseala peamiseks eesmärgiks on kaitsta ja taastada väärtuslikke metsa- ja sookooslusi, kaitsealuseid liike ja nende elupaiku ning rändlindudele sobivaid peatumisalasid.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist Liis Jääger (674 4810, liis.jaager@keskkonnaamet.ee).

Kikepera looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate loodusväärtusi hoida!

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (97.32 KB, PDF)
Seletuskiri (929.16 KB, PDF)
Kaart 1 (287.69 KB, JPG)
Kaart 2 (286.42 KB, JPG)

Foto: Mati Kose

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.