Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Kaali maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsus otsustas 27.04.2017 määrusega nr 79 „Kaali maastikukaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri” (edaspidi kaitse-eeskiri) moodustada olemasoleva Kaali maastikukaitseala alusel uuendatud kaitsekorraga, täpsustatud kaitse-eesmärkidega ja vähendatud kaitstava ala pindalaga Kaali maastikukaitseala. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 03.05.2017, 15 ning see jõustub 13.05.2017. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala peamine kaitse-eesmärk on kaitsta meteoriidikraatreid, neid ümbritsevat pärandkultuurmaastikku ja alal leiduvaid kaitsealuseid liike. Kaali kraatriväli võeti kaitse alla juba 1938 aastal ja on Eesti üks olulisimaid loodus- ja kultuurimälestisi, mis koosneb üheksast meteoriidikraatrist, millest üks on peakraater, kus asub Kaali järv. Kaitseala pindala 38,6 ha.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist Riina Noormägi (riina.noormagi@keskkonnaamet.ee, 452 7755).

Kaali maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate loodusväärtusi hoida!

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (84.05 KB, PDF)
Seletuskiri (214.21 KB, PDF)
Kaart (414.82 KB, PDF)

Foto: Kaali järv, Kadri Paomees

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.