Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Neeruti maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnameti peadirektor kinnitas 25. aprillil 2017. a Neeruti maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2017–2026.

Neeruti maastikukaitseala asub Lääne-Viru maakonnas Kadrina vallas ning kuulub üle‑euroopalisse kaitsealade võrgustikku Natura 2000 Neeruti loodusala nime all. Kaitsealal asuvad Pandivere kõrgustiku põhjaosa silmapaistvaimad pinnavormid. Need on mõhnastikud või vallseljakud, mis on tekkinud mandrijää taandumisel. Seljakutevahelistes orgudes asuvad järved ja järvikud mis on Euroopa Liidus ohustatud ning vajavad kaitset. Oosid ja mõhnad on kaetud enamasti liigirikka kuusemetsaga. Kaitsealal asuvad ka poollooduslikud kooslused ja märgalad. Selline mitmekesine elukeskkond on sobilik paljudele elustikurühmadele. Neeruti maastikukaitsealal on registreeritud 30 kaitsealuse liigi leiukoht.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Olulisemad tegevused, mida Neeruti maastikukaitsealal planeeritakse, on kaitseala tähistuse ja külastustaristu uuendamine (korraldajaks RMK) ning poollooduslike koosluste taastamine ja hooldamine koostöös maaomanikega.

Kava eelnõu koostasid Consultare OÜ spetsialistid Mari Raidla ja Kristo Kiiker. Kaitsekorralduskava valmimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Liggi Namm, Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist, liggi.namm@keskkonnaamet.ee, 325 8404.

Kaitsekorralduskavaga saad tutvuda siin (8.75 MB, PDF).

Neeruti Eesjärv. Foto: Riina Kotter

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.