Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Rakvere tammiku maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsuse 27. aprilli 2017. a määrusega nr 80 kinnitati Rakvere tammiku maastikukaitseala kaitse-eeskiri, mis jõustub 13. mail 2017. a. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Rakvere tammik võeti esimest korda riikliku kaitse alla Vabariigi Valitsuse 27. jaanuari 1939. a otsusega. Vabariigi Valitsuse 21. detsembri 1999. a määrusega nr 407 „Rakvere tammiku maastikukaitseala kaitse-eeskirja ja välispiiri kirjelduse kinnitamine” nimetati ala Rakvere tammiku maastikukaitsealaks. Kui varem kuulus kogu kaitseala sihtkaitsevööndisse, siis uue kaitsekorra järgi arvati osa kaitsealast leebema režiimiga piiranguvööndisse. Piiranguvööndis asuvad tugevasti hooldatud tiheda teedevõrgustiku ja küüditatutele pühendatud mälestussambaga piirkond kaitseala põhjaosas, õuemaa kinnistud keskosas ning istutatud noorte tammede ja võõrliikidega alad lõuna- ja põhjaosas. Kogu kaitseala pindala suurenes 1,4 ha võrra. Suurenemine toimus munitsipaalmaal.

Rakvere tammiku maastikukaitseala asub Rakvere oosi ühel osal, mis on järsunõlvaline, kuid pealt suhteliselt tasase reljeefiga. Suurem osa kaitsealast on kaetud 160–230 aasta vanuse tammikuga. Tammiku rikkalik põõsarinne ja eriliigiline puurinne on hea elupaik paljudele liikidele. Rakvere tammikus asub teadaolevalt Eesti ainus ajakohaste ja täpsete andmetega tammepässiku leiukoht. Tammepässik on II kaitsekategooriasse kuuluv seen, mis Eesti ohustatud liikide punase nimestiku järgi on eriti ohustatud. Lisaks tammepässikule on kaitsealal registreeritud veel nelja kaitsealuse liigi leiukoht.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Liggi Namm (325 8404, liggi.namm@keskkonnaamet.ee).

Rakvere tammiku maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida!

Rakvere tammiku maastikukaitseala kaitse-eeskiri (81.28 KB, PDF)

Rakvere tammiku maastikukaitseala kaitse-eeskirja seletuskiri (252.42 KB, PDF)

Rakvere tammiku maastikukaitseala kaart (1.18 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.