Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Rutu maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsuse 27. aprilli 2017. a määrusega nr 78 kinnitati Rutu maastikukaitseala kaitse-eeskiri, mis jõustub 13. mail 2017. a. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Rutu maasikukaitseala (edaspidi kaitseala) territoorium on olnud kaitse all alates 1990. aastast, kui Viljandi Maakonnavalitsus moodustas 21. augusti 1990. a määrusega nr 296 „Loodushoiust Viljandi maakonnas” Rutu mägede maastikukaitseala. Rutu maastikukaitseala kaitsekorda uuendati, et kaitsekord oleks kooskõlas kehtiva seadusega, võeti üle Natura aladega kaasnevad kohustused ning korrigeeriti kaitseala välispiiri. Välispiiri korrigeerimise tulemusena vähenes kaitseala pindala 0,8 ha võrra. Tsoneeringut ei muudetud, kogu kaitseala on tsoneeritud sihtkaitsevööndisse.

Rutu maastikukaitseala hõlmab Sakala kõrgustiku üht kõrgeimat osa, nn Rutu mägesid ning pikka aega Sakala kõrgustiku kõrgeimaks punktiks peetud Rutu mäge. Rutu mäed on valdavalt kaetud metsadega ja väikeste metsalagendikega, kaitseala keskosas on kinni kasvavad endised taluheinamaad, millelt avaneb vaade vaheldusrikkale pinnamoele. Rutu mäed on kohalikul tasandil hinnatud puhkeala. Lisaks omapärastele pinnavormidele ja maastikele kaitstakse Rutu maastikukaitsealal loodusdirektiivi metsaelupaiku vanad loodusmetsad (9010*) ja okasmetsad oosidel ja moreenkuhjatistel (9060).

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Meelis Suurkask (516 4997 meeli.suurkask@keskkonnaamet.ee).

Rutu maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida!

Rutu maastikukaitseala kaitse-eeskiri (1.49 MB, PDF)

Rutu maastikukaitseala kaitse-eeskirja seletuskiri (8.13 MB, PDF)

Rutu maastikukaitseala kaart (846.6 KB, PDF)

    Foto: Rutu sügis, Meelis Suurkask 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.