Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Jägala jõe hoiuala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 28.06.2017 käskkirjaga nr 1-2/17/15 Jägala jõe hoiuala kaitsekorralduskava aastateks 2017–2021.

Jägala jõe hoiuala asub Harju maakonnas Jõelähtme vallas Jõesuu, Manniva, Jõelähtme, Koila, Koogi ja Jägala-Joa külas. Hoiuala pindala on 27,9 ha.

Jägala jõe hoiuala on kaitse alla võetud Vabariigi Valitsuse 16. juuni 2005. a määrusega nr 144 „Hoiualade kaitse alla võtmine Harju maakonnas”. Hoiuala kaitse-eesmärgiks on loodusdirektiivi I lisas nimetatud elupaigatüübi jõgede ja ojade (3260) ning II lisas nimetatud liikide, lõhe (Salmo salar), hariliku võldase (Gottus gobio) ja jõesilmu (Lampetra fluviatilis) elupaikade kaitse. Jägala jõe hoiuala hõlmab Jägala loodusala, mille kaitse-eesmärgiks on lisaks eespool nimetatud väärtustele ka veel paksukojalise jõekarbi (Unio crassus) ja saarma (Lutra lutra) elupaikade kaitse.

Jägala jõe hoiuala kaitsekorralduskava on koostatud viieks aastaks ning see annab koondatud info ala uuritusest, väärtustest ja kaitse-eesmärkide saavutamise parimatest viisidest. Kaitsekorralduskavaga nähakse ette riiklikku seiret, infotahvlite rajamist ja tulemuslikkuse hindamist. Põhiväärtuste säilimisele ja taastamisele suunatud kaitsekorralduslikud tegevused planeeritakse lähtuvalt keskkonnamõju hindamise tulemustest ja viiakse ellu administratiivsete meetmetega.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (493.47 KB, PDF).

Lisainfo: Kristi Pai, Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist, kristi.pai@keskkonnaamet.ee, 384 8681.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.