Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Allikukivi maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsus otsustas 22.06.2017 määrusega nr 118 „Allikukivi maastikukaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri” (edaspidi kaitse-eeskiri) moodustada olemasoleva Allikukivi koobaste ja allikate kaitseala baasil  maastikukaitseala. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 05.07.2017, 6 ning see jõustub 15.07.2017. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala peamiseks kaitse-eesmärgiks on kaitsta Allikukivi ürgoru maastikku ja seal asuvaid koopaid ning allikaid. Devoni liivakivisse kujunenud koopad on talvituspaikadeks käsitiivalistele ja mitmele liblikaliigile. Metsaelupaikadest on Allikukivi maastikukaitsealal esindatud soostuvad ja soo-lehtmetsad ning vanad loodusmetsad. Allikukivi koopad ja allikad võeti esmakordselt kaitse alla 1976 aastal.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist Meelis Suurkask (meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee, 516 4997).

Allikukivi maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate loodusväärtusi hoida!

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (90.07 KB, PDF)
Seletuskiri (121.86 KB, PDF)
Kaart (173.46 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.