Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Mihkli looduskaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsus otsustas 22.06.2017 määrusega nr 117 „Mihkli looduskaitseala kaitse-eeskiri” (edaspidi kaitse-eeskiri) kinnitada olemasolevale Mihkli looduskaitsealale uue kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 05.07.2017, 5 ning see jõustub 15.07.2017. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala peamiseks kaitse-eesmärgiks on kaitsta liigirikast tammikut ja tamme-segapuistut ning loodusdirektiivi elupaigatüüpe vanad loodusmetsad (9010*), vanad laialehised metsad (9020*) ja aas-rebasesaba ja ürt-punanupuga niidud (6510). Liikidest kaitstakse alal rohelist kaksikhammast (Dicranum viride) ja leht-kobartorikut (Grifola frondosa). Ala võeti esmakordselt kaitse alla 1957 aastal.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist Marja-Liisa Meriste (marja‑liisa.meriste@keskkonnaamet.ee, 447 7372).

Mihkli looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate loodusväärtusi hoida!

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (100.83 KB, PDF)
Seletuskiri (90.34 KB, PDF)
Kaart (185.08 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.