Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Ihamaru looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnameti peadirektor kinnitas 17. juulil 2017. a Ihamaru looduskaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2017–2026.

Ihamaru looduskaitseala asub Põlva maakonnas Kõlleste vallas Karilatsi ja Ihamaru külas ning Põlva vallas Aarna külas. Kaitseala peamisteks väärtusteks on looduslike metsakoosluste, Ahja jõe ja selle allikaliste niidualade esinemine, samuti kaitsealuste liikide esinemine nagu: harilik võldas, karukold, mets-vareskold, kahelehine käokeel, vööthuul-sõrmkäpp, harilik näsiniin, roomav öövilge.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Olulisemad tegevused, mida Ihamaru looduskaitsealal planeeritakse, on kaitsealuste liikide ja poollooduslike koosluste inventuur, võimalusel ka viimaste taastamistööd, korrastatakse ka kaitseala tähised.

Lisainfo: Kadri Kasuk, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, kadri.kasuk@keskkonnaamet.ee, 79 90 908.

Kaitsekorralduskavaga saad tutvuda siin (1.93 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.