Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Otepää looduspargi, Otepää hoiuala ja Otepää loodusala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 20.03.2017 käskkirjaga nr 1-2/17/8 Otepää looduspargi, Otepää hoiuala ja Otepää loodusala kaitsekorralduskava aastateks 2017-2026.

Kavaga on hõlmatud Otepää looduspargi, Otepää hoiuala ja Otepää loodusala territoorium, mis paikneb Kagu-Eestis Valga maakonna põhjaosas Otepää, Palupera, Puka, Sangaste ja Valgjärve valla maadel. Otepää loodus- ja linnuala pindala on 22 566 ha, milles on Otepää looduspargi pindala 22 214 ha ja Otepää hoiuala pindala 356 ha. Otepää looduspargi esmaseks kaitse-eesmärgiks on Otepää kõrgustikule iseloomulike loodus- ja pärandmaastike ja looduse mitmekesisuse kaitsmine, säilitamine, taastamine, uurimine ja tutvustamine ning säästva puhkemajanduse ja elukeskkonna ning tasakaalustatud keskkonnakasutusele kaasa aitamine. Mitmekesine maastik on loonud eeldused, et kaitsta Otepää looduspargis ka mitmed kaitsealuseid liike nagu näiteks väike-konnakotkas (Aquila pomarina), laanepüü (Bonasa bonasia), must-toonekurg (Ciconia nigra) jne ning elupaigatüüpe nagu näiteks liiva-alade vähetoitelised järved (3110), jõed ja ojad (3260), liigirikkad aruniidud lubjavaesel mullal (*6270), vanad loodusmetsad (*9010) jne. Lisaks kaitstakse ja säilitatakse alale jäävat Pühajärve mõisa parki ja kaitstavaid looduse üksikobjekte. Kuna Otepää ja selle lähiümbrus on tuntud oma kauni maastiku ja vaadete poolest, on alale rajatud mitmete matkaradasid, lõkkekohti  ja vaateplatvorme.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise 10 aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks.

Kaitsekorralduskavas määratud tegevused on pargi hooldustöö, koosluste taastamis- ja hooldustöö, üksikobjektide hooldus- ja taastamistöö, vajadusel truupide/sildade rajamine, radade, külastuskeskuste ja puhkekohtade hooldamine, kaitsealuste objektide tähistamine, infotahvlite rajamine, hariduslike programmide väljatöötamine ja läbiviimine. Lisaks viiakse alal pidevalt läbi arvukalt seireid ja uuringuid.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (14.32 MB, PDF).

Lisainfo: Kadri Kasuk, Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist, kadri.kasuk@keskkonnaamet.ee, 799 0908

Varakevadine Nüpli maastik, Otepää looduspark. Foto: Priit Voolaid

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.