Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Uljaste maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnameti peadirektor kinnitas 24. juulil 2017. a Uljaste maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2018-2017.

Uljaste maastikukaitseala asub Rägavere vallas Uljaste ja Viru-Kabala külas ning Sonda vallas Uljaste külas. Kaitseala territoorium on osaliselt olnud kaitse all alates 1959. aastast, kui võeti kaitse alla maastikuelement Uljaste oos koos Uljaste järvega, 2005. aastal võeti Uljaste järvede hoiualana kaitse alla kaks rabajärve. Oluliselt laienes kaitseala 2017. aastal, kui kinnitati Uljaste maastikukaitseala kaitse-eeskiri.

Eesmärgiks on alal kaitsta eriilmelisi maastikuelemente: järvi, oosi ja raba, maastiku ja elustiku mitmekesisust ning kaitsealuste liikide elupaiku. Lisaks on eesmärgiks kaitsta järgmisi elupaigatüüpe: liiva-alade vähetoitelised järved (3110), huumustoitelised järved ja järvikud (3160), looduslikus seisundis rabad (7110*), vanad loodusmetsad (9010*), vanad laialehised metsad (9020*), rohunditerikkad kuusikud (9050), okasmetsad oosidel ja moreenikuhjatistel (9060), soostuvad ja soo-lehtmetsad (9080*) ning siirdesoo- ja rabametsad (91D0*). Liikidest on kaitse-eesmärgiks II kaitsekategooriasse kuuluvad järv-lahnarohi (Isoetes lacustris) ja vesilobeelia (Lobelia dortmanna).

Osa Uljaste maastikukaitseala territooriumist ja kaks rabajärve kuulub Natura 2000 võrgustikku Uljaste loodusalana. Ettepanek on loodusala laiendada nii, et loodusala ja maastikukaitseala oleksid samades piirides.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks.

Olulisemad tegevused, mida Uljaste maastikukaitsealal planeeritakse, on kaitseala tähistuse ja infotahvlite paigaldamine ning matkaraja (laudtee) ehitamine ja hooldamine. Maastikuhooldustöödest on planeeritud vaadete avamine ja säilitamine. Kõikide tööde korraldajaks on RMK.

Lisainfo: Liggi Namm, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, liggi.namm@keskkonnaamet.ee, 325 8404.

Kaitsekorralduskavaga saad tutvuda SIIN (7.41 MB, PDF).

Uljaste järve kallas. Foto: Riina Kotter

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.