Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Soontaga loodusala kaitsekorralduskava

Keskkonnaameti peadirektor kinnitas 24. juulil 2017. a Soontaga-Sauniku loodusala (Soontaga looduskaitseala, Sauniku oja hoiuala ja Purtsi metsise püsielupaik) kaitsekorralduskava aastateks 2017-2026.

Soontaga looduskaitseala asub Valga maakonnas Soontaga külas. Kaitseala moodustati 2006. aastal Taani-Eesti koostööprojekti Eesti metsakaitsealade võrgustik (1999-2001) ettepanekul, lähtudes eelkõige metsakaitsekoosluste kaitse vajadusest. Kaitseala kaitse-eesmärk on alal kaitsta elupaigatüüpe – lamminiidud (6450), vanad loodusmetsad (9010*), rohunditerikkad kuusikud (9050), soostuvad- ja soo-lehtmetsad (9080*) ning siirdesoo- ja rabametsad (91D0*). Liikidest on eesmärk tagada palu-kurekella (Pulsatilla patens) kaitse ja hariliku männi genofondi säilitamine.

Sauniku oja (Mälgu oja, Tsahna oja, Kuldsepa oja) kaitseks on moodustatud Sauniku oja hoiuala, mis asub Valgamaal Puka vallas Purtsi, Põru ja Soontaga küla maadel. Hoiuala kaitse-eesmärgiks on elupaigatüüp jõed ja ojad (3260).

Purtsi metsise püsielupaik asub Valga maakonnas Puka vallas Soontaga, Purtsi ja Põru külas. Püsielupaiga pindala on 322,8 ha ning see on moodustatud II kaitsekategooria kaitsealuse liigi metsis (Tetrao urogallus) kaitseks.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks.

Vajalikud tegevused, mida Soontaga loodusala kaitsekorralduskavaga planeeritakse, on radade, puhkekoha ning muu taristu hooldamine. Kaitsealal infotahvlite hooldamine ja uuendamine ning Soontaga looduskaitseala välispiiri ja liikumispiiranguga alade tähistuste uuendamine. Liigi kasvukoha hooldustööna on planeeritud palu-kurekella kasvukoha hooldamine. Peamiselt on tööde korraldajaks RMK, infotahvlitega seonduv lahendatakse koostöös Keskkonnaametiga.

Lisainfo: Reet Reiman, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, Reet.reiman@keskkonnaamet. ee,  680 7910

Kaitsekorralduskavaga saad tutvuda SIIN (3.01 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.