Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Vormsi saare kaitstavate alade kaitsekorralduskava

Keskkonnameti peadirektor kinnitas 2. oktoobril 2017. a Vormsi maastikukaitseala, Näsi merikotka püsielupaiga ja Väinamere hoiuala Vormsi saarele jääva osa kaitsekorralduskava aastateks 2017-2026.

Ala (4078 ha) on osa rahvusvahelise tähtsusega Väinamere linnu- ja loodusalast. Ala eesmärk on kaitsta Lääne-Eesti saarestiku omapärast ja kergesti haavatavat loodusmaastikku, piirkonnale iseloomulikke ohustatud pärandkultuurmaastikke ning kogu Euroopas ohustatud ja loodusdirektiivi lisas nimetatud elupaigatüüpe ja linnudirektiivi liike. Vormsi maastik on mitmekesine ja erinevate elupaigatüüpide poolest rikas, millest tuleneb ka üldine liigirikkus. Kaitstava ala pindalast moodustavad suurema osa metsakooslused (soostuvad ja soo-lehtmetsad, vanad loodusmetsad) ja rannalähedased looduslikud rohumaad (rannaniidud, kadastikud, lood, puiskarjamaad), omapärane elupaigatüüp on nõrglubjaallikad.

Oluliseks tegevuseks on poollooduslike koosluste taastamine ja hooldamine. Kokku kavandatakse kaitsekorraldusperioodi lõpuks hooldada poollooduslikke kooslusi rohkem kui 1300 hektaril, millest valdav osa on rannaniidud. Kaitsekorralduskavaga kavandatakse muuhulgas tööd Prästvike järve ökolooogilise seisundi parandamiseks, käpaliste, koldja selaginelli, pruuni ja müür-raunjala ning hariliku tundrasambliku kasvukohtade hooldamiseks. Kavandatud on Rumpo ja Allika matkaraja rekonstrueerimine. Koostööpartneriteks kava elluviimisel on talunikud ja maaomanikud, RMK, MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus jt.

Kava eelnõu koostas Eesti Looduseuurijate Selts. Kaitsekorralduskava valmimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Elle Puurmann, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, elle.puurmann@keskkonnaamet.ee, 517 4811.

Kaitsekorralduskavaga saad tutvuda SIIN (3.77 MB, PDF).

Rumpo. Foto: Risto Sauso

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.