Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Lehtsaare looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas 18.10.2017 käskkirjaga nr 1-2/17/28 Lehtsaare looduskaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2018-2027.

Lehtsaare looduskaitseala (edaspidi kaitseala) asub Viljandi maakonnas Suure-Jaani vallas Kibaru külas. Kaitseala pindala on 379,5 ha. Lehtsaare looduskaitseala on loodud eriilmelise soo- ja metsamaastiku ning sealse elustiku mitmekesisuse kaitseks. Lehtsaare looduskaitseala eesmärk on kaitsealuse taimeliigi harilik ungrukold kasvukohtade ja kaitsealuste linnuliikide metsis, musträhn, laanepüü ja väike-kärbsenäpp elupaikade kaitse. Kaitseala tuumiku moodustab väikene Karjasoo raba, mille ümber on kõrge vanusega laanemetsad. Kaitseala lõunaosas asuvad suure vanusega kõdusoometsad.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse 10 aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Lehtsaare looduskaitseala kaitsekorralduskava on koostatud aastateks 2018–2027. Olulisemad tööd, mida kaitsekorralduskavaga planeeritakse on Karjasoo raba loodusliku veerežiimi taastamine ning kaitseala tähistamine. Lehtsaare looduskaitseala on suhteliselt madala külastuskoormusega ning külastusrajatisi kaitsealale ei planeerita.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (2.99 MB, PDF)

Lisainfo: Meelis Suurkask, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee, 516 4997

Lehtsaare looduskaitseala. Foto Meelis Suurkask 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.