Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Kaugatoma-Lõu maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi Valitsus otsustas 26.10.2017 määrusega nr 154 „Kaugatoma-Lõu maastikukaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri” (edaspidi kaitse-eeskiri) moodustada olemasoleva Kaugatoma-Lõu maastikukaitseala alusel uuendatud kaitsekorraga, täpsustatud kaitse-eesmärkidega ja kõrval oleva Kaugatoma-Lõu hoiuala arvelt suurendatud pindalaga Kaugatoma-Lõu maastikukaitseala. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 31.10.2017, 8 ning see jõustub 10.11.2017. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ning Kaugatoma-Lõu maastikukaitseala ja Kaugatoma-Lõu hoiuala kaardiga saab tutvuda ka Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigteataja.ee) ja Keskkonnaameti kodulehel (www.keskkonnaamet.ee).

Kaitseala peamine kaitse-eesmärk on kaitsta Kaugatoma lahe äärset pankrannikut, Lõu loopealset, alal leiduvaid ohustatud ja haruldasi elupaigatüüpe ning kaitsealuseid liike. kaitseala moodustati Kingissepa Rajooni RSN Täitevkomitee 18. detsembri 1973. a otsusega nr 22, kui kohaliku kaitse alla võeti Kaugatoma pank. Vabariigi Valitsuse 21. novembri 2000. a määrusega nr 380 „Kaugatoma-Lõo maastikukaitseala kaitse-eeskiri” liideti kaitsealusele pangale Eesti kõige esinduslikumaks looalaks peetav Lõu (Lõo) loopealne ja kaitstav ala sai maastikukaitseala staatuse. Kaitseala pindala 598,8 ha.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist Lilli Lakkur (lilli.lakkur@keskkonnaamet.ee, 56 858 391).

Kaugatoma-Lõu maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate loodusväärtusi hoida!

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (95.96 KB, PDF)
Seletuskiri (542.07 KB, PDF)
Kaitseala kaart (250.36 KB, JPG)
Hoiuala kaart (221.39 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.