Sa oled siin

Valitsus kinnitas Nätsi-Võlla looduskaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi Valitsus otsustas 24.03.2017 määrusega nr 66 „Nätsi-Võlla looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri“ kaitse alla võtta Nätsi-Võlla looduskaitseala. Looduskaitseala moodustati Nätsi-Võlla hoiualast ja Nätsi-Võlla looduskaitsealast. Uus looduskaitseala kaitse-eeskiri jõustub 07.04.2017. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Marja-Liisa Meriste (447 7372, Marja-Liisa.Meriste@keskkonnaamet.ee).

Nätsi-Võlla looduskaitseala asub Pärnu maakonnas Audru vallas Soeva, Aruvälja, Soomra, Eassalu, Kõima ja Kärbu külas, Tõstamaa vallas Kiraste ja Männikuste, Ermistu ja Alu külas ning Koonga vallas Peantse, Kalli ja Palatu külas. Kaitseala pindala on 11617,3 ha.

Kaitseala moodustati tulenevalt vajadusest paremini tagada Nätsi-Võlla loodusala soo- ja metsaelupaikade kaitse. Nätsi-Võlla looduskaitseala territoorium on olnud varasemalt kaitse all Nätsi-Võlla looduskaitsealana ja Nätsi-Võlla hoiualana. Nätsi-Võlla looduskaitseala on ühtlasi Natura 2000 võrgustikku kuuluv Nätsi-Võlla loodusala ja osa Nätsi-Võlla linnualast. Natura 2000 aladel tuleb tagada kaitstavate liikide ja elupaikade soodne seisund. Looduskaitsealal kaitstakse 16 loodusdirektiivi elupaigatüüpi, loodusdirektiivi II lisa kolme liiki, linnudirektiivi I lisa 21 linnuliiki, linnudirektiivi II lisa kuute liiki ning ühte looduskaitsealust linnuliiki, kolme kaitsealust taimeliiki ja nende kasvukohti.

Kaitseala maa-ala jaguneb vastavalt kaitsekorra eripärale ja majandustegevuse piiramise astmele kuueks sihtkaitsevööndiks: Nätsi-Võlla, Salusaarte, Soeva, Männikuste, Palatu ja Tuuraste.

Nätsi-Võlla looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida!

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (97.97 KB, PDF)
Seletuskiri (1.72 MB, PDF)
Kaart nr 1 (238.98 KB, JPG)
Kaart nr 2 (244.63 KB, JPG)

Lisainfo: Marja-Liisa Meriste, Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist, marja-liisa.meriste@keskkonnaamet.ee

Nätsi-Võlla. Foto: Raimo Pajula
Nätsi-Võlla. Foto: Raimo Pajula

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.