Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Puhtu-Laelatu looduskaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi Valitsus otsustas 26.10.2017 määrusega nr 153 „Puhtu-Laelatu looduskaitseala kaitse-eeskiri“ muuta Puhtu-Laelatu looduskaitseala kaitse-eeskirja. Puhtu-Laelatu looduskaitseala kaitse-eeskiri jõustub 10.11.2017.

Puhtu-Laelatu looduskaitseala põhieesmärk on kaitsta, taastada ja säilitada eluslooduse mitmekesisust, looduslikke ja poollooduslikke kooslusi, kaitsealuseid liike, rahvusvahelise tähtsusega veelindude rändepeatuspaiku, vee- ja rannikulinnustiku pesitsus-, sulgimis- ja toitumisalasid. Kaitseala pindala on 3058 ha. Puhtu-Laelatu looduskaitsealaga on liidetud Rame hoiuala ning kaitsealaga piirnenud Väinamere hoiuala rannikuala.

Kinnitatud kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda ka Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigteataja.ee). Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga on kontaktisikuks kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist Elle Puurmann (telefon 472 9430, e-post elle.puurmann@keskkonnaamet.ee).

Puhtu-Laelatu looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate loodusväärtusi hoida!

Materjalid:

Kaitse-eeskiri (101.43 KB, PDF)

Seletuskiri (PDF)

Kaitseala kaart (1.35 MB, PDF)

Väinamere hoiuala kaart (leht 5) (2 MB, PDF)

Väinamere hoiuala kaart (leht 6) (2.45 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.