Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Järvevälja maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsuse 10. novembri 2017. a määrusega nr 162 kinnitati Järvevälja maastikukaitseala kaitse-eeskiri, mis jõustub 24. novembril 2017. a. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Järvevälja luited on kaitse all 1967. aastast, mil moodustati Järvevälja luitestiku kaitseala. Vabariigi Valitsuse 12. novembri 1996. a määrusega nr 281 asutati selle põhjal Järvevälja maastikukaitseala. Käesoleva määrusega muudetakse olemasoleva maastikukaitseala kaitse-eesmärke ja kaitsekorda. Kaitseala hõlmab endas täielikult üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku kuuluvat Järvevälja loodusala.

Järvevälja maastikukaitseala pindala on 310 ha. Kaitseala esmaseks eesmärgiks on kaitsta Peipsi põhjaranniku luitestikku kuuluvat Rannapungerja luitevälja, Natura elupaigatüüpe metsastunud luited (2180), rabad (7110*), siirde- ja õõtsiksood (7140), vanad loodusmetsad (9010*) ja siirdesoo- ja rabametsad (91D0*) ning kaitsealuseid liike kalakotkast ja pruuni lõikheina ja nende elupaiku.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist Triin Amos (733 4163, triin.amos@keskkonnaamet.ee).

Järvevälja maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida!

Materjalid:

Kaitse-eeskiri (85.22 KB, PDF)

Seletuskiri (268.42 KB, PDF)

Kaart (436.77 KB, PDF)

Luitemännik Rannapungerjal. Foto: Triin Amos

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.