Sa oled siin

Keskkonnamet kinnitas Luitemaa looduskaitseala ja Luitemaa hoiuala kaitsekorralduskava

Keskkonnameti peadirektor kinnitas 9. novembril Luitemaa looduskaitseala ja Luitemaa hoiuala kaitsekorralduskava aastateks 2018–2027.

Luitemaa looduskaitseala (pindalaga 11301,3 ha) ja Luitemaa hoiuala (pindalaga 1710,6 ha) asub Edela-Eesti ranniku- ja loodusmaastike kõige ilmekamas piirkonnas. Ala eesmärk on kaitsta, taastada ja säilitada eluslooduse mitmekesisust, looduslikke ja poollooduslikke kooslusi, kaitsealuseid liike ja nende elupaiku, rahvusvahelise tähtsusega veelindude rändepeatuspaiku, vee- ja rannikulinnustiku pesitsus-, sulgimis- ja toitumisalasid  ning kogu Euroopas ohustatud ja loodusdirektiivi lisas nimetatud elupaigatüüpe ja linnudirektiivi liike. Kooslustest on kaitstaval alal olulised ulatuslikud  sookooslused, erinevad metsatüübid, pärandmaastikud (eelkõige rannaniidud) ning ranniku- ja veekooslused. 

Peamisteks kavandatud tegevusteks alal on erinevad inventuurid ja uuringud, sookoosluste taastamine, liikide elupaikade ja poollooduslike koosluste taastamine ja hooldamine ning külastuskorraldusega seotud tegevused. 

Kava koostamisel osalesid OÜ Naturum ja OÜ Neppaja. Kaitsekorralduskava valmimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Kätlin Kurg, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, katlin.kurg@keskkonnaamet.ee, 4477379.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (3.1 MB, PDF).


Foto: Mati Kose

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.