Sa oled siin

Valitsus kinnitas Kukka looduskaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi Valitsus otsustas 31.03.2017 määrusega nr 68 „Kukka looduskaitseala kaitse-eeskiri” kinnitada Kukka looduskaitseala kaitse-eeskirja (edaspidi kaitse-eeskiri), mis on avaldatud Riigi Teatajas I osas 04.04.2017. Kukka looduskaitseala kaitse-eeskiri jõustub 14.04.2017, kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda ka Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigteataja.ee).

Senist maastikukaitseala laiendati piirneva hoiuala arvel, et Kukka sood terviklikumalt kaitsta. Täpsustati kaitse-eesmärke ja maastikukaitseala nimetati ümber looduskaitsealaks, kuna ala kaitsmise peamine eesmärk on looduslike soo- ja metsakoosluste ning ühtlasi seal leiduvate liikide, mitte aga poollooduslike koosluste kaitse. Kaitse-eeskirjaga muudeti lisaks ka Kukka looduskaitsealaga piirneva Luhastu hoiuala kaitse-eesmärke ja piiri.

Täiendavat infot saab Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialistilt Andres Millerilt tel 5648 0567 või e‑post andres.miller@keskkonnaamet.ee.

Materjalid:

Kaitse-eeskiri (86.26 KB, PDF)

Seletuskiri (387.86 KB, PDF)

Kaitseala kaart (753.82 KB, PDF)

Luhastu hoiuala kaart (636.28 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.